Dřív bejvávalo hůř, nyní vše napravuje možnost refinancování půjčky

Ještě v nedávné minulosti panovaly v bankovním sektoru úplně jiné poměry, na které si banky určitě nestěžovaly. Vinou menší konkurence byly úrokové sazby spotřebitelských půjček mnohem vyšší než dnes a lidem nezbývalo nic jiného než na taková pravidla přistoupit, jestliže chtěli alespoň nějakou půjčku získat. Situace se však změnila a nyní panují poměry poněkud jiné. Jak k tomu však přijdou ti, kteří uzavřeli svoje půjčky právě v oněch minulých dobách a nyní je musí splácet?

Refinancování půjčky může napravit staré křivdy

Je jen na vás, zda se s danou situací smíříte a budete svoji nevýhodnou půjčku trpně platit až do jejího konce nebo začnete aktivně jednat a prostřednictvím refinancování půjčky ušetříte peníze, které byste jinak bance jen tak věnovali. K refinancování přitom téměř nic nepotřebujete. Zpravidla postačí dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu ze zaměstnaneckého poměru, ani to však není nutnou podmínkou. Je ale potřeba, abyste se v minulosti chovali jako vzorní plátci. Je to pochopitelné, o zákazníky, kteří mají špatnou platební morálku, případně je na ně dokonce uvalena exekuce, žádná banka nestojí. Také tento fakt by měl být motivací k tomu, abyste se zbytečně nesnažili bojovat s větrnými mlýny a nespláceli zbytečně více, než musíte!

Refinancování hypotéky je v krajním případě možné i v době fixace

Většinou se dočtete, že hypotéku lze refinancovat jen ve chvíli, kdy skončí doba její fixace. To není úplná pravda, jde to i v jejím průběhu! Nejedná se však o nijak levnou záležitost a je třeba dopředu zvážit, zda vám refinancování hypotéky tento úvěr zlevní i v okamžiku, kdy budete muset uhradit vysokou sankční pokutu od vaší původní banky. Pravděpodobně nikoli! Druhou, o něco levnější možností, je předčasné splacení hypotéky. Také to však není úplně laciné. Proto se v těchto případech vyplatí počítat a zase počítat!