Získání půjčky

Plánujete si požádat o naši půjčku, a to o jednu z nabízených částek? Pokud ano, jistě se vám budou hodin informace o tom, jaké podmínky je třeba splnit. Pojďme se na ně společně podívat.

Bez dokladů k vyřízení půjčky nedojde

To hlavní, bez čeho se samozřejmě neobejdete, to jsou platné doklady totožnosti. Ten hlavní doklad, který si musíte připravit, je váš občanský průkaz. Díky němu můžete být jako žadatelé skutečně přesně identifikováni a může tak dojít k úspěšnému odeslání vaší žádosti. Zapomínat ale nesmíte také na několik dalších informací, a to hlavně kontaktních údajů. Mnohdy je třeba mít nejenom platnou emailovou adresu, ale také telefon. Obojí je třeba k následné komunikaci.

U některých půjček je třeba příjem

Především u vyšších částek je jednou z podmínek získání půjčky také váš příjem. Pozitivem však je to, že nemusíte být nutně zaměstnáni, nebo podnikat. Pokud se na danou podmínku půjček podíváme detailněji, můžete si žádat i v případě, kdy jste na mateřské dovolené, kdy jste ve starobním nebo invalidním důchodu, nebo máte zdroje příjmu v rámci jiných možností. Nutno samozřejmě říci, že dodávání této informace není vždy povinné. Proto si mnohdy mohou požádat také lidé nezaměstnaní, nebo také studenti. Vše záleží na konkrétním úvěru, o který žádáte a na jeho charakteristice.

Prověřování vaší historie

Registry jsou dnes jednou z možností, jak mohou úvěrové společnosti prověřovat hlavně historii klienta. Pokud to pro nás není vyloženě nutné, potom do bankovních ani nebankovních registrů nenahlížíme. Jsou však i situace, kdy je vezmeme v potaz. Spíše však jako doplňující možnost, jak prověřit vaši bonitu. V rámci registrů samozřejmě hledíme nejenom na ty negativní, ale také na ty pozitivní záznamy. Podobně je to i s případným registrem exekucí, který také primárně neprohlížíme, jelikož se snažíme ověřit bonitu žadatele jinými způsoby – viz například výše uvedeným příjmem.