Znáte hlavní podmínky insolvence?

Když se mluví o zadluženosti, je jasné, že nejlepším řešením jakýchkoliv závazků je insolvence. Pokud o ní přemýšlíte také, podívejte se s námi na několik základních podmínek, které vůbec má. Nejprve se podívejme na to, co je insolvence. Jedná se o proces, v rámci kterého jsme jako fyzické osoby zbavováni našich dluhů. Jde tedy o takzvané oddlužení. A to právě běžných občanů, nikoliv firem. Ty musí využít jiné možnosti, jelikož pro ně registr dlužníků insolvence neslouží. Zajímavostí o této podmínky je určitě fakt, že ne vždy musíme žádat samostatně, jelikož problémem není ani to, pokud si zažádáme v páru.

Pro využití insolvence je třeba mít alespoň dva závazky

Dalším důležitým pravidlem je to, že abychom si mohli o tuto formu oddlužení požádat, je třeba mít alespoň dva věřitele. Maximální počet omezený není, stejně jako není omezena ani maximální výše našich dluhů. Co je však nezbytností, bez které není insolvence také schválena, to je fakt, aby byly oba závazky po splatnosti. Tedy abychom byly ve zpoždění s klasickou platbou. Teprve poté můžeme být jistotu, že soud, který následně provádí také sledování insolvence, naši žádost skutečně schválí. Mluvíme-li o závazcích, měli bychom také připomenout, že touto formou je můžeme řešit výhradně jenom jednou za život. Víckrát to pro obavy ze zneužívání zkrátka není možné.

U insolvence fyzických osob je třeba, abychom měli své dluhy z čeho platit

I když se této možnosti říká oddlužení, a i když je u této možnosti k dispozici varianta, kdy je nám odpuštěno až 70 procent závazků, rozhodně to neznamená, že je nám odpuštěno vše. Jednou z podmínek insolvence fyzických osob je to, abychom v následujícím alespoň pětiletém období měli na své dluhy peníze. A to buď z příjmu, nebo třeba z prodeje svého majetku. Konkrétní možnosti nám může spočítat třeba kalkulačka insolvence, která je velmi využívaným online nástrojem právě pro zjištění konkrétních podmínek.