Na co všechno může být použita půjčka?

Zajímá vás, proč si lidé půjčují a na co všechno vlastně můžete získat půjčku i vy? Pojďme se podívat na ty nejčastější situace, které souvisí s tím, na co lidé půjčené peníze nejčastěji využívají.

Ještě než se dostaneme k možnosti konkrétního využití, je třeba se zaměřit na to, jaké půjčky dnes na trhu existují. Můžeme je dělit nejenom na ty bankovní a nebankovní, jelikož dělení může být i další. A to v souvislosti s tím, o kolik si žádáme. Mohou to tak být mikropůjčky, stejně jako půjčky ručené nemovitostí, popřípadě i úvěry spojené s bydlením.

Půjčka nejčastěji řeší naše investice

Je jedno, zda si chceme koupit auto, nový nábytek, elektroniku, nebo třeba spotřebiče do domácnosti. Vše to jsou investice do našeho života. A právě na to si lidé půjčují nejvíce. Zde musíme říci, že k dispozici je jak půjčka účelová, tak i půjčka neúčelová. U první možnosti jsme samozřejmě limitováni tím, co můžeme a nemůžeme koupit. Do tohoto segmentu ale jistě patří třeba také hypotéky, nebo úvěry na bydlení, nebo rekonstrukce. I ty jsou spojeny s tím, že potřebujeme peníze, ale mnohdy vyšší částky – a to ve statisících i milionech korun.

Půjčka bez doložení příjmu může být vhodná i na finanční problémy

Není nic neobvyklého, že si lidé berou půjčky i na to, aby vyřešili své finanční problémy. V takovém případě se jim hodí třeba půjčka bez doložení příjmu, která spadá do segmentu mikropůjček. Ten se orientuje hlavně na menší, nenadálé problémy. Jsou ale i situace, kdy dlužíme více, nebo máme dokonce exekuci. I zde nebankovní segment má co nabídnout, a to právě půjčku na vyplacení exekuce. Její podmínka je však jasné, a to nutnost ručit při její žádosti naší, nebo jinou nemovitostí, která nám je k tomuto účelu poskytnuta. Zde ale musíme říci, že tato půjčka patří mezi nejrizikovější a často může být méně výhodná.